Lordai: ES ir Britanija pramiegojo priešpriešą su Rusija

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/02/lord... 2015-02-24 09:31:21, skaitė 4575, komentavo 1

Lordai: ES ir Britanija pramiegojo priešpriešą su Rusija

LDiena.lt: dar vienas straipsnis, demonstruojantis neadekvatų vakaroidinių viešosios nuomonės formuotojų, taip vadinamų "analitikų, ekspertų ir prognozuotojų", suvokimą apie globalius procesus ir Rusijos vaidmenį juose. Bent jau jų pateikiamą į viešumą informacija demonstruoja, kad Rusija jų vakaroidiniam pasaulio suvokimui yra nepažini. Kaip visada.

Tuo tarpu, nežinia, kokia informacija naudojasi uždaros vakaroidinės politinės struktūros - gal jie adekvatesni?

Aš gi iš savo pusės dar kartą siūlau: norite suprasti Vladimiro Vladimirovičiaus Putino ir jo atstovaujamos grupės logiką - privalote susipažinti su Visuomenės saugumo koncepcija (VSK, rusiškai КОБ). Nes būtent VSK yra teorinis Rusiją valdančios struktūros pagrindas. Visa VSK medžiaga originalo kalba - http://dotu.ru, dalis jos lietuviškai - http://kob.lt ir http://conceptualpower.com/lt.
---

Britanija ir Europos Sąjunga visumoje „katastrofiškai neteisingai įvertino“ Kremliaus nuotaikas Ukrainos krizės išvakarėse, kalbama aštriai kritiškoje britų parlamento Lordų rūmų ES reikalų komiteto ataskaitoje.

Europos Sąjunga neįvertino rusų požiūrio į Ukrainos eurointegraciją gilumo. O Britanija neparodė „pakankamai dalykiško suinteresuotumo“ pastangoms spręsti krizę, daro prielaidą lordai.

To priežastį jie mato biudžeto mažinime, privedusiam prie to, jog užsienio reikalų ministerijoje liko mažai specialistų Rusijos klausimu, o analitinis darbas apskritai nustotas vertinti kaip prioritetinis.

Komiteto nariai nurodo, jog analogiški procesai vyko užsienio reikalų žinybose ir kitose šalyse, ko pasekoje duoti „autoritetingą atsakymą“ susiklosčiusios situacijos atžvilgiu diplomatams nepavyko.

Per daug ilgai ES santykiai su Maskva klostėsi „optimistine prielaida“, jog Rusija evoliucionuoja į demokratišką šalį.

Dėl šios priežasties, kai 2013-aisias reikalas priėjo prie Susitarimo dėl Ukrainos asociacijos su ES, niekas Europoje nelaukė, kad Kremlius į tai pažiūrės taip priešiškai.

Įsivaizdavimo apie tai, kaip reaguoti į Maskvos veiksmus ilgalaikėje perspektyvoje, taip pat niekas ES neturėjo, kalbama ataskaitoje.

Niekas negalėjo numatyti

Britų diplomatijos klaidas lordai laiko ypač apmaudžiomis todėl, kad Jungtinė Karalystė yra viena iš keturių šalių, 1994-aisiais pasirašiusių Budapešto memorandumą, garantuojantį teritorinį Ukrainos vientisumą.

URM sekretorė spaudai atsakydama į lordų Rūmų narių kritiką pareiškė, jog niekas negalėjo numatyti „nepateisinamo ir neteisėto“ Rusijos įsikišimo masto Ukrainos rytuose.

„Kaltė už tai pilnai gulasi ant prorusiškų separatistų pečių, palaikomų rusų valdžios, ir čia ne prie ko Susitarimas dėl asociacijos, apie kurią Ukraina su ES vykdė derybas daugiau, kaip septynerius metus iki tol, kol Rusija nusprendė neteisėtai užimti, o po to aneksuoti dalį kaimyninės šalies teritorijos.“, — pratęsė sekretorė spaudai.

„Jei ukrainiečių tauta pageidauja glaudesnių socialinių, ekonominių ir politinių santykių su ES, tai ji ir turi priimti šį sprendimą, o ne Rusija“, – pabrėžė britų URM atstovė. (Tai kas tada Ukrainoje yra Donbaso ir Lugansko žmonės? – vert.past.)

Netrukus iki minėtos ataskaitos publikavimo, Britanijos premjeras Deividas Kameronas ir ES Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas telefonu svarstė, kaip reaguoti į smurtą Ukrainos rytuose, besitęsiantį nežiūrint į Minsko susitarimus dėl ugnies nutraukimo.

„Ponas Tuskas pasakė, jog ES įdėmiai stebės situaciją vietose artimiausiu metu, ir abu lyderiai sutiko, kad ES šalys narės turės atitinkamai peržiūrėti atsakomuosius Europos Sąjungos veiksmus“, – nurodoma Downing Street, 10 pranešime.

„BBCRussian.com“, Britanija

Sarmatai