Kontroliuojama žmonija

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/kontroliuoj... 2014-12-20 03:12:57, skaitė 5395, komentavo 1

Kontroliuojama žmonija

Pasaulinis interneto tinklas apjungia milijonus kompiuterių ir suteikia galimybę viso pasaulio žmonėms bendrauti tarpusavyje komerciniais, mokymosi, mokslo, politiniais, kariniais, nusikalstamais ir kitais tikslais, o dažniausiai tiesiog dėl pramogos. Tačiau nereikia pamiršti, kad internetą sukūrė Amerikos kariškiai, kurie, kaip ir vyriausybė, vis aktyviau domisi, ką mes veikiame Tinkle, ko ieškome, ką vienas kitam rašome.

SEKAMAS KIEKVIENAS MŪSŲ ŽINGSNIS

Dabar jau turbūt visi žino, kam reikalingas štrichkodas ant prekių įpakavimo. Tie brūkšneliai ir skaitmenys reikalingi kainų skenavimui ir ateinančių, parduotų ir pasilikusių prekių kiekio apskaitai. Mūsų perkamas daiktas skenuojamas kasoje, užfiksuojama kaina, išmušamas čekis, o kompiuteris įtraukia visus pasikeitimus į elektroninę ataskaitą. Esant reikalui, visa ta informacija gali atsidurti internete.

Ir viskas? Pernelyg naivu taip manyti. Esama nuomonių, kad štrichkodai – tai pirmas žingsnis link visa stebėjimo mūsų planetoje. Pašto įstaigos naudoja kodus sekti pašto judėjimui ir netgi gali daryti tai per palydovus iš kosmoso. Prekės sekamos nuo įsigijimo momento iki jūsų namų. O tai reiškia, kad kažkas puikiausiai žino, ką laikote šaldytuve.

Kreditinės kortelės suteikia dar daugiau informacijos: ką, kur ir kada perkate, kokias paslaugas apmokate. Ir tą dieną, kai gryni pinigai bus galutinai pakeisti kortelėmis, vyriausybė žinos viską apie jūsų pirkinių krepšelį, apie jūsų poilsį, keliones – apie viską.

Sekantis žingsnis – čipai, implantuoti tiesiai po oda. Ir jie taps realybe gerokai anksčiau, negu jums atrodo. Čipai jau implantuoti daugeliui Vakarų kariškių, elito vaikams, nusikaltėliams ir žmonėms su pavojingais susirgimais.

Atsiskaitymai per mokėjimo ir kreditines korteles, internetinė bankininkystė vis labiau plinta ir jūsų asmeniniai duomenys – pradedant išlaidomis ir laiškais, baigiant pirštų atspaudais ir DNR – renkami ir laikomi duomenų bazėse visame pasaulyje.

PLANETĄ SKENUOJA „EŠELONAS“

Informacinė revoliucija, prasidėjusi antroje XX amžiaus pusėje, privertė viso pasaulio žvalgybas apsiginkluoti pačiais įvairiausiais skaitmeniniais įtaisais. Pirmeiviais šioje srityje tapo amerikiečiai.

Globalinės elektroninės stebėjimo sistemos projektą JAV Nacionalinio saugumo agentūra sukūrė dar 1971 metais. Tokiu būdu buvo gautos neribotos galimybės stebėti ir operatyviai apdoroti informaciją bet kuriame pasaulio taške. Tuo tikslu į orbitą buvo paleista ištisa grupė palydovų. Juos dubliuoja po visą pasaulį išdėstytos milžiniškos parabolinės antenos, skenuojančios radijo eterį, o taip pat interneto kontrolės centrai Amerikoje ir Europoje. Visi šie komponentai sujungti į vieningą sistemą. Tai ir yra „Ešelonas“.

Valstybinių lėšų tokiam stambiam projektui nepakako, dėl to nemažai korporacijų, kurios dalyvavo šio projekto kūrime, gavo konkrečios naudos iš bendradarbiavimo su žvalgyba.

Pavyzdžiui, Amerikos automobilių kompanijos gavo didelės naudos, naudodamos slaptą CŽV informaciją apie japonų automobilių gamintojus. Kad suteiktų JAV energetikos kompanijoms reikalingą informaciją, NASA ir FTB klausėsi, kas vyksta Azijos-Ramiojo vandenyno konferencijoje Sietle 1997 metais. Kaip pranešė žurnalas „Economist“, kompanijos, kurios gavo naudos ar prarado pelnus dėka šnipinėjimo sistemos, retai kalba apie tai viešai. Ir vis dėlto Europarlamente buvo kalbama, kad Europos verslas „Ešelono“ dėka prarado daugiau kaip 20 milijardų eurų.

„Ešelonas“ siejamas su programinės įrangos kūrėjais PROMIS. Ši programa suteikia galimybę koordinuoti ir atsekti įvairius duomenis apie įvairias tinklo sistemas. PROMIS gali aptikti povandeninius laivus ir prognozuoti vertybinių popierių rinkos pokyčius. Tiktai nežinia, ar sugeba „Ešelonas“ prognozuoti fizinių žmonių poelgius ir mintis.

Šiuo metu „Ešelonas“ – tai tūkstančiai JAV, Kanados, Anglijos ir Naujosios Zelandijos agentų, elektroninės žvalgybos laivai ir lėktuvai, kosminiai palydovai, radarai ir t.t. Planeta suskirstyta į zonas. Viskas kontroliuojama.

NUO GOOGLE NEPASISLĖPSI?

JAV gynybos ministerija nuo septintojo dešimtmečio kūrė itin atsparų komunikacijų tinklą, galintį atlaikyti netgi branduolinę ataką. Tinklas siejo tarpusavyje universitetus ir karinius kompiuterius.

1981 metais tinklas suskilo į karinį ir civilinį.

Egzistuoja nuomonė, kad du stambiausi paieškos varikliai – Google ir Yahoo – tai šalutiniai NASA projekto produktai. Manoma, kad šie paieškos varikliai buvo sukurti tam, kad galima būtų surasti bet kokį vartotoją ar bet kokius duomenis, galinčius padaryti žalos Amerikai, o taip pat rinkti informaciją apie žmones, kurie dažnai naudoja konkrečius raktažodžius.

Svarbiausias interneto socialinių tinklų ypatumas – informacijos kiekis, prie kurio gali laisvai prieiti internautas. Tai didžiulė masė unikalios medžiagos, kuriai priklauso žmonių nuomonės, jų skoniai, poreikiai ir dar daugybė dalykų. Tokia informacija tiesiog neįkainuojama reklamdaviams, informatoriams, agentams, hakeriams ir sukčiams. Ar žinote, pavyzdžiui, kad žinomas internetinės prekybos gigantas Amazon turi didžiulę duomenų bazę, egzistuojančią nuo 1990 metų, iš kurios FTB turi teisę gauti be jūsų leidimo bet kokią informaciją? Tokia veikla teisinama kova su terorizmu, tačiau nesunku susiprotėti, kas labiausiai pelnosi iš prekybos tokia naudinga informacija.

Daugelis Vakarų šalių išleido įstatymus dėl masinio internetinės informacijos saugojimo. Tai leidžia parduoti visus internautų duomenis žvalgybos tarnyboms ir teisėtvarkos organams. Naudojama ši informacija ir marketinge bei rinkiminių kampanijų metu. Kodėl, tarkime, jeigu jūs rūkote, tai jums pradeda skambinti į namus prekybos agentai iš kompanijų, kurioms niekad nedavėte savo koordinačių, su atitinkamais pasiūlymais? Nereikia pamiršti ir to, kad kai kuriose šalyse įvesta į paieškos sistemą užklausa gali pasitarnauti kaip įkaltis ar įrodymas teisme.

Rašytojas Nikas Duglas mano, kad pati galingiausia internete paieškos sistema Google jau užpatentavo online žaidimų stebėjimo metodus ir daro išvadas apie žaidėjų troškimus ir motyvus. Kitos paieškos sistemos irgi glaudžiai susijusios su spectarnybomis. Google – tai informacinis kanalas daugiau kaip pusei globalinio interneto srauto. Šiuo metu tai pats geriausias pasaulyje ir pats pilniausias informacijos katalogas, kurio dėka galima daryti išvadas apie žmonių interesus, įpročius, bei išsiaškinti kitą informaciją. Google taip pat disponuoja visos planetos palydovinėmis nuotraukomis ir jau dabar realaus laiko režimu su web kamerų pagalba galima pamatyti pačius įvairiausius planetos kampelius.

Google plėtojasi pernelyg greitai, dėl to jau visai netrukus mus gali stebėti ištisą parą. Nuo 2007 metų gegužės mėnesio Google renka visus internautų asmens duomenis, kompanijos vadovybė oficialiai tai patvirtino.

Vieną gražią dieną Google surinks didžiulį kiekį duomenų ir įgys negirdėtą galią atpažįstant buvimo vietas ir imsis markiruoti objektus ir žmones. Specialistai įsitikinę, kad kompanija galutinai užvaldys mūsų protus ir mintis, mūsų veiksmus ir poelgius.

Neblogai, žinoma, būtų sužinoti, ką patys Google vadovai mano šia tema. Bet tai jau visiškai kita tema.